EN
FA
FA
EN

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی

به تازگی متوجه شده‌اید که ماشین ظرفشویی مثل سابق ظرف‌ها را خوب تمیز نمی‌کند؟ پس شاید وقت آن رسیده است ماشین را هم تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی را می‌دانید؟

به تازگی متوجه شده‌اید که ماشین ظرفشویی مثل سابق ظرف‌ها را خوب تمیز نمی‌کند؟ پس شاید وقت آن رسیده است ماشین را هم تمیز کنید. حتما با خودتان فکر می‌کنید ماشینی که کارش تمیز کردن است چطور می‌تواند کثیف شده باشد اما باید بدانید که چربی و سایر مواد ممکن است در طول زمان به تدریج جمع می‌شوند و بر عملکرد ماشین ظرفشویی تاثیر بگذارند. برای پیشگیری از این اتفاق کافی است در تقویم یک یادآوری برای تمیز کردن ماشین قرار دهید و از نکاتی که در ادامه می‌آید برای استفاده حداکثری از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.

برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی از چه چیزی استفاده کنید؟

برای اینکه ماشین ظرفشویی را به خوبی تمیز کنید باید از یک پاک کننده مناسب استفاده کنید. پاک کننده ماشین ظرفشویی برای شکستن چربی‌ها و رسوب آهک و از بین بردن بوی نامطبوع به خصوص در قسمت‌های مخفی دستگاه مناسب است.

راهنمای تمیز کردن ماشین ظرفشویی

برای تمیز کردن داخل ماشین ظرفشویی این مراحل ساده را دنبال کنید:

  • ماشین ظرفشویی را خالی کنید تا چیزی در آن نباشد.
  • سرکه یک ماده طبیعی است که به از بین بردن بوی بد و ضدعفونی کردن کمک زیادی می‌کند. پس دو پیمانه سرکه سفید را داخل یک کاسه تمیز بریزید.
  • کاسه را وسط کشوی بالایی ماشین ظرفشویی قرار دهید.
  • بدون استفاده از شوینده، قرص یا جلادهنده درب ماشین ظرفشویی را ببندید و ماشین ظرفشویی را در داغ‌ترین درجه چرخه قرار دهید.
  • پس از اتمام چرخه و خاموش شدن در ماشین ظرفشویی را به مدت یک ساعت باز نگهدارید تا بوی سرکه کامل از ماشین برود.

نحوه تمیز کردن قسمت بیرونی ماشین ظرفشویی

در حالی که تمیز نگهداشتن داخل ماشین ظرفشویی لازم است، پاکیزگی بخش بیرونی دستگاه نیز اهمیت دارد زیرا ممکن است لکه‌های زیادی روی آن به جا مانده باشد. در و دکمه‌های ماشین ظرفشویی را با یک پارچه یا اسفنج و مقداری آب گرم و صابون پاک کنید تا بیرون ماشین هم به اندازه داخل آن خوب و پاکیزه به نظر برسد.

 

چند وقت یک بار ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

ما توصیه می‌کنیم برای کارکرد بهتر ماشین ظرفشویی بهتر است آن را یک بار در ماه تمیز کنید. برای اینکه بدانید چه موقع بهتر است دستگاه را تمیز کنید برخی علائم هشدار را هم در نظر بگیرید. یکی از این موارد بوی نامطبوعی است که ممکن است از ماشین ساطع شود. کارد و چنگال و ظروف دیگر معمولا لایه‌ای از غذا یا روغن به جای می‌گذارند. تجمع چربی و رسوب آهک در قسمت‌های کمتر قابل دید اما حیاتی دستگاه هم می‌تواند علامت مهمی باشد. اگر آب منطقه سخت است به احتمال زیاد رسوب آهک در آن بیشتر خواهد بود. بنابراین تمیز کردن ماشین ظرفشویی یک بار در ماه لازم و ضروری است.

دانستن نحوه و زمان تمیز کردن ماشین ظرفشویی به شما کمک می‌کند تا یکی از مفیدترین لوازم آشپزخانه خود را به درستی نگهدارید. ضمن آنکه استفاده از شوینده مناسب و با کیفیت برای ماشین ظرفشویی مانند شوینده پروشاین نه تنها طول عمر دستگاه شما را افزایش می‌دهد بلکه ظروف شما را نیز تمیز و براق نگه می‌دارد.
معرفی محصول

نمک ماشین ظرفشویی پروشاین سری HIGH PERFORMANCE FORMULA از ماشین ظرفشویی در برابر رسوبات آهکی محافظت می‌کند و سختی آب را از بین می‌برد، عمر ماشین ظرفشویی را افزایش می‌دهد و همچنین از لکه‌های روی ظروف جلوگیری کرده و آنها را براق‌تر می‌کند.